NewsKoseli.Com

यसकारण महँगो छ तरकारी : बीचौलियाले खान्छन् ३ सय प्रतिशत

 

सरकारको फितलो अनुगमन र व्यापारीको सिन्डिकेटका कारण कृषकले बिक्री गरेभन्दा तीन सय प्रतिशत बढी मूल्य तिरेर काठमाडौंका उपभोक्ताले तरकारी उपभोग गर्नु परेको छ ।

किसानदेखि उपभोक्तासम्म पुग्दा तरकारीको मूल्यमा करिव तीन सय प्रतिशत बढी मूल्यान्तर भेटिएको छ । किसानदेखि उपभोक्तासम्म आइपुग्दा पाँचभन्दा बढी तहमा नाफाखोरको जालोका कारण कृषकले कम मूल्यमा बेच्नु परिरहेकाे छ र उपभोक्ताले बढी मूल्यमा किन्नु परिरहेको छ ।

काभ्रेका किसानले प्रतिकेजी २० रुपैयाँका दरले बिक्री गरेको काँक्रो काठमाडौंका उपभोक्ताले ६० रुपैयाँ प्रतिकेजीका दरले खरिद गर्ने गरेका छन् । किसानदेखि उपभोक्ताबीचको यो मूल्यान्तर २ सय प्रतिशत हो । त्यस्तै, प्रतिकेजी १० रुपैयाँमा बिक्री गरेको मुला उपभाेक्ताले भने ६० रुपैयाँका दरले खरिद गर्ने गरिरहेका छन् ।

किसानदेखि उपभोक्तासम्म पुग्दा मुलाको मूल्यमा पाँच सय प्रतिशत अन्तर देखिएकाे खबर बिहीबारको राजधानी दैनिकमा प्रकाशित छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको तिथि, मिति र अहिलेको समय

ट्विटरमा न्युजकोसेली

आजको विनिमय दर