NewsKoseli.Com

‘यस्तो पनि राज्य हुन्छ ?’ कृषिमन्त्रीकै प्रश्न…

 

पोषक खाद्य सामग्रीका रुपमा अनेकौं परिकार बनाएर खाइने दूधमा कपडा धुने सोडा तथा साबुनमा प्रयोग हुने रसायन समेत मिसाइने गरेको पाइएको छ ।

गर्मी याममा दूध फाट्नबाट जोगाउन दूध संकलन गर्ने सहकारीका व्यवस्थापक र ठेकेदारले यस्ता हानिकारक वस्तु मिसाउने गरेको पाइएको हो ।

काठमाडौं उपत्यकाभित्र ३० दुग्ध प्रशोधन उद्योग छन् । यीमध्ये २५ ब्रान्डका दूध पाउचको नमूना खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण विभागको केन्द्रीय प्रयोगशालामा जाँचिएको थियो । र, तीमध्ये ४० वटामा स्वास्थ्यलाई हानि पुर्‍याउने ‘वासिङ सोडा’ र साबुन बनाउन प्रयोग गरिने रसायन भेटिएको हो ।

दूध उत्पादनका क्रममा उपभोक्ताको स्वास्थ्यमा ख्याल नै नगरिएको र भयावह अवस्था रहेको कृषिमन्त्री चक्रमणि खनालले बताए । दूधमा भेटिएको मिसावट देख्दा देश नै नभएको जस्तो महशुस भएको कृषिमन्त्री खनालले बताएको खबर बुधबारको कान्तिपुर दैनिकमा प्रकाशित छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको तिथि, मिति र अहिलेको समय

ट्विटरमा न्युजकोसेली

आजको विनिमय दर