NewsKoseli.Com

विद्यार्थीको ढाड सेक्दै महानगरपालिका : विद्यालयमाथि १४ प्रकारका शुल्क

 

काठमाडौं महानगरपालिकाभित्र सञ्चालन हुने संस्थागत र सामुदायिक विद्यालयले १४ प्रकारका सेवा शुल्क तिर्नुपर्ने भएको छ । सामुदायिक विद्यालयले २ र संस्थागत विद्यालयले १२ प्रकारका कर तिनुपर्ने भएको छ ।

महानगरपालिकाको नगरसभाले सेवा शुल्क लिने निर्णय गरेसँगै नयाँ शुल्क लागू हुने भएको हो । नाम परिवर्तन गर्न माध्यमिक तहको संस्थागत विद्यालयको ५० हजार र आधारभूत तहको संस्थागत विद्यालयको ३० हजार, अनुमतिपत्र वितरण गर्न आधारभूत तहको संस्थागत विद्यालयको ५ हजार र मावि तहको संस्थागत विद्यालयको १० हजार, विद्यालयको स्वामित्व परिवर्तन गर्न आधारभूत तहको २० हजार र माध्यमिक तहको ३० हजार, स्थान परिवर्तन गर्न आधारभूत तहको २० हजार र माध्यमिक तहको ३० हजार रुपैयाँ लिने निर्णय नगरसभाले गरेको छ ।

संस्थागत विद्यालयको विद्यालय व्यवस्थापन समितिको अध्यक्ष मनोनयन गर्न १ हजार, विद्यार्थीको नामथर, जन्ममिति सच्याई प्रतिलिपि लिन प्रतिविद्यार्थी २ सय तथा संस्थागत विद्यालयको विद्यार्थी भेरिफिकेसन गर्न ५ सय रुपियाँ लिने निर्णय गरेको छ ।

त्यसैगरी नगरसभाले करार तथा राहत शिक्षक नियुक्तिको अभिलेखीकरण गर्न आधारभूत तहको सामुदायिक विद्यालयमा १ हजार र मावि तहमा २ हजार रुपियाँ लिने निर्णय गरेको छ । विद्यालय शिक्षाको जिम्मेवारी स्थानीय तहमा गइसकेपछि नयाँ सेवा शुल्क कायम गरिएको कामपाका प्रवक्ता ज्ञानेन्द्र कार्कीले बताएको खबर बुधबारको नेपाल समाचारपत्र दैनिकमा प्रकाशित छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको तिथि, मिति र अहिलेको समय

ट्विटरमा न्युजकोसेली

आजको विनिमय दर