NewsKoseli.Com

विवेकशील साझाका नेता–कार्यकर्ता निषेधित क्षेत्र तोड्दा पक्राउ

काठमाडौं, १६ असार ।

 

सरकारले घोषणा गरेको निषेधित क्षेत्रलाई ‘गैरलोकतान्त्रिक’ भन्दै बलजफ्ती गर्न प्रयास गरेका उज्वल थापा–रविन्द्र मिश्र नेतृत्वको विवेकशील साझा नामक दलका नेता–कार्यकर्ता पक्राउ परेका छन् ।

चिकित्सा शिक्षामा सबैको पहुँचको माग गर्दै प्रदर्शनमा उत्रिएका उनीहरुलाई निषेधित क्षेत्र तोडेको भन्दै शनिबार राजधानीको माइतीघर मण्डलाबाट प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । विवेकशील साझाका संयोजक उज्वल थापा, अधिवक्ता डा. सुरेन्द्र भण्डारी, शशीविक्रम कार्कीलगायतका १० जना पक्राउ परेको विवेकशील साझाका संयोजक रविन्द्र मिश्रले जानकारी दिएका छज् ।

राज्यको ढुकुटीमा पहुँच भएकाहरुमा मात्रै नेपालको स्वास्थ्य र शिक्षा रहेको संयोजक मिश्रले विरोध प्रदर्शन कार्यक्रममा बताए । ‘प्रधानमन्त्री, मन्त्री तथा राजनीतिक दलका नेताहरु सामान्य बिरामी हुँदा पनि राज्यको ढुकुटीबाट उपचार गर्न विदेश जान्छन् तर हुम्ला र जुम्लाका जनताले पैसा तिरेर पनि उपचार गर्न पाइरहेका छैनन्’– संयोजक मिश्रले भने ।

गृह मन्त्रालयले निषेधित क्षेत्र तोकेर गैरकानुनी काम गरको जिकिर अधिवक्ता ओम प्रकाश अर्यालले गरे । गोविन्द केसीको अभियान रोक्नकै लागि सरकारले माइतीघर मण्डलालाई निषेधित क्षेत्र तोकेको उनले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको तिथि, मिति र अहिलेको समय

ट्विटरमा न्युजकोसेली

आजको विनिमय दर