NewsKoseli.Com

यसो भन्छन् वाम गठबन्धनका उम्मेदवार कैलाश ढुंगेल (भिडियोवार्ता)

‘प्रदेशहरूको अवस्था खोलाको छेउमा भातभान्सा गरेजस्तो’

(भिडियोमा हेर्नोस् पूरा अन्तर्वार्ता)

रामेछाप जिल्लाबाट प्रदेशसभा (ख) मा वाम गठबन्धनका तर्फबाट साझा उम्मेदवार बनेका कैलाशप्रसाद ढुंगेल एमालेका पाका नेता हुन् ।

वि.सं. २०१६ अजोज २५ मा पकरबासमा जन्मेका ढुंगेलले २०३५ देखि विद्यार्थी संगठनबाट राजनीति सुरु गरेका हुन् । बीएस्सी, बीएड, एमएसम्मको शिक्षा हासिल गरेका ढुंगेलले २०३८ देखि पार्टीगत जिम्मेवारी सम्हाल्दै आएका छन् ।

इन्द्रप्रसाद–इन्द्रमाया ढुंगेलका ५ छोरामध्येका कान्छा हुन् कैलाश । युवा र विद्यार्थी संगठनको केन्द्रीय भूमिका निर्वाह गरेका ढुंगेलले ०४८ देखि लामो समयसम्म जिल्ला पार्टीको नेतृत्व सम्हाले । राजनीतिक जिम्मेवारीको सिलसिलामा उनले गृहजिल्लाका अतिरिक्त राजधानी र मोरङमा रहेर समेत काम गरे ।

दायाँबाट क्रमशः रामेछाप (क) का उम्मेदवार शान्तिप्रसाद पौडेल र रामेछाप (ख) का उम्मेदवार कैलाशप्रसाद ढुंगेल । दुवै वाम गठबन्धनका तर्फबाट एमाले उम्मेदवार हुन् भने प्रतिनिधसभामा चाहिँ माओवादी केन्द्रका तर्फबाट श्यामकुमार श्रेष्ठ ‘कुशल’ उम्मेदवार छन् ।

०४८ मा एमालेका तर्फबाट प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार बनेका ढुंगेलले वाम तालमेलका क्रममा तत्कालीन संयुक्त जनमोर्चाका उम्मेदवार कमलप्रसाद चौलागाईं समर्थन गर्दै फिर्ता लिए । ०५१ मा फेरि उम्मेदवारी दिएका कैलाश फेरि अमिक शेरचनलाई समर्थन गर्दै पछि हटे । ०६४ र ०७० मा पनि उनले उम्मेदवारी दिए । ०५४ मा उनी जिल्ला विकास समितिको सभापति भए ।

पहिलो चरणअन्तर्गत मंसिर १० मा हुने चुनावका लागि उम्मेदवारी दर्ता, दावी विरोध, फिर्ताको प्रक्रिया र अन्तिम नामावली प्रकाशनपछि चुनाव चिह्नको प्रदान सकिनासाथ ढुंगेल राजधानीमा भेटिए । उम्मेदवारीको प्रक्रिया सकिए तापनि आफ्नै पार्टीभित्रका असन्तुष्टहरुको व्यवस्थापन, वाम गठबन्धनमा आबद्ध सहयात्री दल नेकपा (माओवादी केन्द्र) सँग सहज सहकार्यको वातावरण सिर्जना र अन्य प्राविधिक एवं व्यवस्थापकीय कामको चटारोकै बीच बिहीबार उनी न्युजकोसेली डटकमसँग अन्तर्वार्ताका लागि तयार भए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Google AdSense

आजको तिथि, मिति र अहिलेको समय

ट्विटरमा न्युजकोसेली

Google AdSense

आजको विनिमय दर